Kostki kostki kostki

Wyrazem walki z plastikiem jest używanie mydeł, szamponów i odżywek w kostce. Ba! Istnieją nawet balsamy w kostce i garmydło do kuchni zamiast płynu do mycia naczyń. Pamiętaj tylko, żeby nie kupować tych w plastikowych opakowaniach – wybieraj kosmetyki w kostce zapakowane w puszkę lub papierową torebkę. Znamiennym dowodem na to, że ekolog mieszka w domu jest wszechobecność mydelniczek 😊. Coraz łatwiej dobrać odpowiednie dla siebie dezodoranty w kostce pakowane w tekturowe sztyfty lub kremowe dezodoranty w puszkach.

Produkty w kostce to mniej wody użytej w procesie produkcji, zdecydowanie mniej plastiku, obniżony ślad węglowy związany z transportem i często ręcznym sposobem wytwarzania.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej faktów i opinii na temat kostki zapraszam do:

Magdalena Toborowicz
Magdalena Toborowicz
Założycielka EcoAllDay, wierząca w zmianę ekolożka.
Zielony dobrostan
Najnowsze artykuły
Dlaczego warto używać peelingów do skóry głowy?
31 Mar
Dlaczego warto używać peelingów do skóry głowy?
Jeżeli chociaż trochę interesujesz się świadomą pielęgnacją włosów, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne wykonywanie peelingu. Niestety, nawet najlepiej dopasowany szampon, czy rewelacyjna odżywka, nie zapewnią Twoim kosmykom pełni zdrowia i fantastycznego wyglądu. Regularne złuszczanie martwego naskórka to podstawa, z której nie należy, a nawet — nie wolno rezygnować!
czytaj dalej...
Czy warto korzystać z jednorazowych pieluszek bambusowych?
27 Mar
Czy warto korzystać z jednorazowych pieluszek bambusowych?
Jesteś młodą mamą? A może dopiero czekasz na swojego potomka i kompletujesz dla niego wszystkie, niezbędne produkty oraz akcesoria? Bez względu na odpowiedź, powinnaś zainteresować się tematem pieluszek bambusowych.
czytaj dalej...
Czarne wilki w Polsce
24 Mar
Czarne wilki w Polsce
Szary wilk (canis lupus) to jeden z niezwykle popularnych gatunków drapieżnych ssaków z rodziny psowatych. Najczęściej spotykany w lasach, ale i na terenach równin i bagien. Jeszcze kilkanaście lat temu ten gatunek występował na naszych terenach bardzo powszechnie. Teraz szacuje się, że jest około 3,5 tys. drapieżników. Ujrzenie ich na własne oczy bywa bardzo trudne, szczególnie że tym zwierzętom najbliższe jest życie w ukryciu i z daleka od ludzi.
czytaj dalej...

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby jako pierwszy otrzymywać informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.